Jak żyć oszczędnie w Londynie? Poradnik Kaplan International

Kaplan radzi jak zmniejszyć koszty utrzymania w Londynie

No dobrze, musimy to przyznać - miasta tak niesamowite jak Londyn bywają kosztowne. Nie ma się jednak o co martwić. gdyż Kaplan International Colleges jest tu po to, by pomóc. Oto jak delektować się atrakcjami Londynu podczas nauki na kursie angielskiego z firmą Kaplan i nie stracić fortuny.

Londyn to ogromne miasto, więc chcąc poznać jego zakamarki musisz się dużo przemieszczać. Karta Oyster to rewelacyjny sposób na oszczędności w zakresie kosztów transportu publicznego – sama automatycznie dobiera Ci najkorzystniejszą opłatę. Ciekawym sposobem na tanie podróżowanie po Londynie jest też  nowy system wypożyczania rowerów miejskich (bezpłatny dla zarejestrowanych użytkowników przez pierwsze 30 minut).

Swoją przygodę w Wielkiej Brytanii możesz zacząć od darmowych atrakcji, jak chociażby podziwianie zmian warty przy Pałacu Buckingham, czy zwiedzanie przepięknego Hyde Park'u. Możesz także zatracić się w poznawaniu kultury brytyjskiej w jednym z wielu bezpłatnych muzeów, np. London Museum.

Polecamy także popularne promocje firmy autokarowej National Express, takie jak kupony '2-za-1' na wiele popularnych atrakcji turystycznych w Anglii. Dzięki tej niesamowitej ofercie, razem z innymi uczniami kursów Kaplan, możesz odwiedzić Zoo w Londynie oraz zobaczyć słynne na całym świecie spektakle teatralne w dzielnicy West End - nawet za pół ceny!

Po tych wszystkich emocjach niewątpliwie wzrośnie Ci apetyt. Na szczęście, po południu w Londynie będziesz miał w czym wybierać, jeśli przejdziesz się na jeden z wielu straganów i targowisk z żywnością. Właściciele chętnie oferują znacznie niższe ceny przed samym zamknięciem. Jeśli wolisz jadać w restauracjach, nie zapomnij zarezerwować stolika w Angel Curry, gdzie za 5 przepysznych dań zapłacisz mniej niż £10! W dodatku wolno Ci będzie zaoszczędzić na napojach i przynieść swoje z domu.

No i na koniec spróbuj czegoś, czego pewnie myślisz lepiej unikać przy niskim budżecie: zakupów. Od polowania na niesamowite obniżki wśród targowisk Brick Lane, do sklepów działających na zasadzie wymiany - zawsze znajdzie się okazja do jakiś oszczędności.

Londyn oferuje tyle darmowych lub tanich atrakcji, że jedyne czego Ci tak naprawdę będzie brakowało, to czas.

Masz jakieś inne pomysły na to jak przeżyć taniej w Londynie? Podziel się z nami i zostaw komentarz dla innych czytelników.

ps. Dołącz do nas w jednej ze światowej klasy szkół języka angielskiego. Kaplan International Colleges (dawniej Kaplan Aspect) już ponad 40 lat dostarcza międzynarodowym uczniom, takim jak Ty, szansy na naukę i przygodę życia. Zapraszamy Cie na stronę główną Kaplan International Colleges, gdzie będziesz mógł sam sprawdzić jakie kursy angielskiego dla Ciebie mamy.

شارك المقال
فيسبوك تويتر جوجل+ بينتريست إيميل