KAPLAN ŞEHİR REHBERİ: LOS ANGELES

Cafcaflı, büyüleyici ve Amerika Birleşik Devletleri’nin film ve televizyon endüstrisinin merkezi olarak ünlenmiş olan Los Angeles, dünya üzerindeki en ikonik şehirlerden biridir. Sıra sıra palmiye ağaçları dizili caddelerinden şık butiklere, güzel plajlara ve ikonik anıtlara kadar düşünüldüğünde, Los Angeles’ın neden herkesin görülecekler listesinde olduğu pek de şaşılası değildir.

İster etrafı gezmekle isterseniz plaja gitmekle ya da vitrinlere bakmakla ilgileniyor olun, Los Angeles’ta İngilizce öğrenirken deneyimledikleri kadarıyla Kaplan öğrencilerinin sizin için sevdikleri yerler hakkında söyleyecek birkaç şeyleri var.

 

Hollywood’da takılın 

"Hollywood tepesi ya da Hollywood Walk of Fame gibi turist etkinliklerine katılın."

Tavsiyeyi veren öğrenci:

Manon Weitz, Fransa

Pretty Woman filmi gibi birçok klasik filmle ünlenen Hollywood yazılı tabela Los Angeles’ta okuyan öğrencilerimiz için mükemmel bir fotoğraf fırsatıdır. Tabela şehrin her yerinden görülebilir olsa da yakınına yürüyerek gidebilir, birçok turistin yaptığı gibi tepeye tırmanıp hatıra fotoğrafı çektirebilirsiniz.

Eğer tırmanmak sizin kaleminiz değilse, öğrencimiz Manon Hollywood ve Highland’i ziyaret etmenizi ve “Walk of Fame” olarak bilinen” Hollywood Şöhret Yolu” boyunca yürümenizi öneriyor. ABD film endüstrisinin evi olan ve müzik ile televizyon endüstrisinin büyüsünü temsil eden Hollywood Walk of Fame, çoğu öğrencimizin sevdikleri sanatçıların yıldızlarını ziyaret etmeyi sevdiği yerlerdendir. 15 bloğa yayılmış 2500’den fazla yıldız; müzisyenlerin, oyuncuların, yönetmenlerin ve hayali karakterlerin isimlerini taşımaktadır.

How many stars can you spot on the Hollywood Walk of Fame?
Hollywood’un ünlü caddelerinde dolaşın.

 

Venice Beach’teki kaykay rampasını görün

"Venice Beach’te kaykay yapmaya gidin."

Tavsiyeyi veren:

Manon Weitz, Fransa

Eğer aradığınız canlı ve kıpır kıpır bir atmosferse, Los Angeles’ın eşi benzeri olmayan deniz kıyısı mekanlarından Venice Beach’i kesinlikle ziyaret etmek isteyeceksiniz. Sokak performans sanatçıları, pandomimciler, artistler ve jonglörlerle dolu olan kıyı şeridi ile Venice, break dance’ten yılan oynatmaya türlü türlü gösterilerle dolup taşmaktadır. Performans sanatçılarının yanı sıra değişik dükkanlar, sokakta satılan uluslararası yemeklerle burası tişörtten kızarmış avokado topuna kadar her şeyi satın alabileceğiniz bir yerdir. Aynı zamanda kaykay kiralayabileceğiniz ya da paten kayarak yeteneklerinizi geliştirebileceğiniz kaykay parkıyla ünlüdür.

" "
Popüler kaykay mekanlarından birinde yerel halktan kişilerle tanışın.

 

Santa Monica’da gün batımını yakalayın 

"Santa Monica Limanı’nı ve plajını ziyaret edin."

Tavsiyeyi veren:

Tana Efimova, Rusya

Venice’in aksine, Santa Monica’nın daha rahatlatıcı bir atmosferi vardır ve Venice Beach’in gürültü patırtısıyla karşılaştırıldığında çok daha sessizdir. Kıyı şeridinde bütün o delilik süregelmese de, ikonik Santa Monica rıhtımı, oyun salonu, dönme dolap, oyun parkı ve akvaryum bulunmaktadır. Güzel kumlu ve hafif gelgitli sahiliyle plajın kendisi, özellikle sörf yapmayı ve su sporlarını sevenler için görülmeye değerdir. İster plajda ister rıhtımda vakit geçiriyor olun, efsanevi Route 66’nın bitiş noktası olan “End of the Route” tabelasıyla fotoğraf çektirmeyi unutmayın.

" "
Plaj boyunca yürüyün ve Santa Monica İskelesi’nin ardındaki gün batımını izleyin.

 

In N Out restoranında yerel halktan biri gibi yemek yiyin

"In N Out’da hamburger yiyin!"

Tavsiyeyi veren:  

Fabian Walkowsky, Fransa

Söz Los Angeles’ta yemek yemeye geldiğinde, birçok öğrencimizin önerisi ünlü “In N Out Burger”. Batı Yakası’na özgü ve Kaliforniya geleneği olan In N Out, sipariş verdiğinizde hazırlanmaya başlanan taze burgerleriyle, kıvamlı milkshakeleriyle, “animal-style fries” olarak adlandırılan özel soslu patatesleriyle ve gizli tariflerden oluşan menüsüyle ünlüdür. Güzel atmosferi ve arkadaş canlısı personeliyle burada yemek yemek Kaliforniyalı restoran deneyimini yaşamanın en güzel yoludur. Menüden yemek için ne seçerseniz seçin “animal-style” istemeyi unutmayın, pişman olmayacaksınız!

 

Ünlüleri görmek için Beverly Hills’e gidin

"Beverly Hills turuna çıkın."

Tavsiyeyi veren:

Sophia Bernard, Belçika

Eğer bazı ünlüleri kanlı canlı görmek istiyorsanız, Beverly Hills kesinlikle gidilmesi gereken yerlerdendir. Ünlü kişilerin evleriylei şık butikleriyle öne çıkan Beverly Hills’de ziyaretçiler 90210 posta kodlu mahalle turuna çıkıp Jennifer Anniston, Brad Pitt, Tom Cruise, ve Jackie Chan gibi artistlerin evlerini görebilirler. Pretty Woman adıyla bilinen Özel Bir Kadın filminin hayranları, Beverly Hills Oteli’ne uğrayabilir, Rodeo Drive’da alışveriş yapabilirler.

Take a photo with the iconic Beverly Hills sign
Beverly Hills’in ünlü yaşam stilini deneyimleyin.

 

Los Angeles’ta okudunuz ya da bu şehri ziyaret mi ettiniz? Sizin de bu şehri gezecek olan kişilere tavsiyeleriniz varsa yorumlarda bizimle paylaşın.

 

Amerika’da İngilizce eğitimi hakkında daha fazla bilgi almak mı istiyorsunuz? Eğitim danışmanlarımızla şimdi iletişime geçin.

شارك المقال
فيسبوك تويتر جوجل+ بينتريست إيميل
مقالات ذات صلة