KAPLAN ŞEHİR REHBERİ: MİAMİ

Eğer bembeyaz kumları ve plajları olan, berrak mavi bir okyanusa sahip eğlenceli ve enerjik bir şehirde İngilizce öğrenmek istiyorsanız, Miami sizin için biçilmiş kaftan! İster vaktinizi bir örtü üzerinde güneşin altında geçirmek istiyor olun, isterseniz şehrin dört bir yanına yayılmış olan Latin mutfağından esinlenmiş atıştırmalıkları tadın, Miami’de her zaman keşfedilecek yeni bir şeyler bulabilirsiniz. Kaplan Miami Dil Okulu’nda İngilizce eğitim almakta olan öğrencilerimizle konuşup çoktan favorileri haline gelmiş olan bu şehirle alakalı tavsiyelerini aldık.

 

Plaj mutlaka gidilesi bir yer

“Miami, kozmopolit bir şehir ve her zaman yapacak bir şeyler bulabilirsiniz. Bu olağanüstü şehir, hiçbir zaman uyumaz. Gece hayatı mükemmeldir ve plajları çok güzeldir.”

Tavsiyeyi veren öğrenci:

Leonardo Soto, Venezuela

Eğer Miami’nin tanındığı tek bir şey varsa, o da kesinlikle mükemmel plajlarıdır. Eğer plaja yakın bir yerde bir tatil planlıyorsanız, sizin için en ideali ABD’de en popular olan yerlerden biri olan South Beach’tir. South Beach, Miami’nin doğusunda, Biscayne Körfezi ile Atlas Okyanusu arasında yer alır.

Miami South Beach’te görülmesi gereken yerleri gezmek, sizin için klasik ve unutulmaz bir deneyim olacaktır. Resmi giyimli kişilerin yanı sıra diğer tarafta mayolu kişileri görebilirsiniz. Plaj boyu bir sürü eğlence mekanı bulunmaktadır. İsterseniz bazı ekstrem spor aktivitelerine katılabilir, sörf ya da paraşütle atlayış yapabilirsiniz.

south beach Miami
Kim kumsalda biraz vakit geçirmeyi sevmez ki?

 

Miami’nin kültürünü ve müziğini keşfedin

“Miami hakkında en çok sevdiğim şey; sürekli bir etkinliğin olması. Konserler, festivaller, gösteriler ya da diğer başka etkinlikler. Bu şehirde her zaman yapılacak bir şeyler var.”

Tavsiyeyi veren öğrenci:

Deborah de Souza Feder, Fransa

Miami çok çeşitli kültürlerin, tıpkı bir yemeğin malzemeleri gibi tek tek bir araya gelip aynı kazanda kaynatıldığı bir yer ve ortaya çıkan tat muazzam. Dünya standartlarındaki senfoni orkestralarından olan University of Miami’s Frost School of Music – yılda 300’den fazla performans sergilemektedir. Dans etmek ve pop müzik dinlemek için, Taylor Swift ve Justin Timberlake’in de sahne almış olduğu American Airlines Arena’daki konserleri takip edebilirsiniz. Ve tabii ki şehrin kültürel kimliğinin bir parçası olan Latin müziğini de unutmamak gerekir. Eğer uluslararası müzikleri dinlemekten hoşlanıyorsanız, Ultra Music Festival tam size göredir. Bu müzik festivali her yıl Mart ayında 3 gün boyunca gerçekleştirilir ve yılın en büyük müzik etkinliği olarak bilinmektedir.

Miami music
Kültürel etkinliklerden ünlü pop sanatçılarının konserlerine kadar yapılacak bir sürü havalı şey bulabileceğinizden emin olabilirsiniz.

 

Yerel mutfağı deneyin

“Miami, Latin ve Amerikan kültürünün muazzam bir şekilde birleştiği bir şehir ve deneyimlenecek birçok yerel kültür var. Kesinlikle yerel Latin yemeklerinden tatmalısınız!”

Tavsiyeyi veren öğrenci:

Yulia Basova, Rusya

Miami’ye gelip de leziz Latin mutfağını biraz olsun keşfetmeden geri dönmemelisiniz! Bu şehir bununla ünlüdür! Ya da belki fusion food deneyip Latin ve Amerikan kültürlerinden esinlenilmiş tarifleri deneyebilirsiniz. Plaja yakın restoranlardan birinde kumsalın keyfini çıkarırken çeşitli yiyecekleri tadabilirsiniz. Okyanusa karşı otantik ve leziz bir akşam yemeğinden daha iyi ne olabilir ki?

Miami latin food
Latin Amerika ve geleneksel Amerikan mutfağından esinlenen Miami mutfağını alt etmek zordur.

 

Miami’de İngilizce öğrenmeye ne dersiniz? Kaplan’ın Dil Okulları hakkında daha fazla bilgi alın. Eğer Miami’de bizimle İngilizce öğrendiyseniz yorumlar kısmında düşüncelerinizi ve tavsiyelerinizi paylaşabilirsiniz.

 

 

Udostępnij to
Related Posts