Londra'da neler yapmalı?

https://www.youtube.com/watch?v=1IqtAArD3Y8&

‘Londra’da neler yapılır’ diye hiç düşündünüz mü? Londra, Kaplan okullarının bulunduğu şehirler arasında en popüleri. Dünyanın dört bir tarafından binlerce öğrenci Londra Covent Garden ve Leicester Square okullarımızda her yıl İngilizce öğreniyor.

Londra’da eğitim görmüş veya gören 535 öğrencimize, bu başkentte yapmayı en çok sevdikleri şeyleri sorduk. Yukarıdaki infografiğimizi izleyin ve öğrencilerimizin favorilerini görün. Siz de onlarla aynı fikirde misiniz?
‘Londra’da neler yapmalı’ anketimiz ile ilgili detayları okuyabilirsiniz:

Londra’daki en favori turist mekanları:

[slider id="london-1-tourist-attractions"]

Kaplan’ın önerisi:

London Zoo dünyanın en eski bilimsel hayvanat bahçesi olmasının yanı sıra dışarıda harika bir gün geçirmenizi de garantiler. Haziran ve Temmuz aylarında Cuma günleri geç saate kadar açıktır ve başkentin bu hayvan krallığında keşfedilecek birçok şey vardır.

Listeye geri dön

Londra’nın en favori alışveriş bölgesi:

[slider id="london-2-shopping-destination"]

Kaplan’ın önerisi:

Brick Lane körili yemekler için ünü yayılmış bir yer olabilir; ancak karizmatik Londralı yerlilerin aslında alışverişlerini yaptıkları bölge burası. E2’ya gidin ve burada vintage ve modern mağazaları keşfedin.

Listeye geri dön

Londra’nın en favori parkı:

[slider id="london-3-park-greenspace"]

Kaplan’ın önerisi:

Victoria Park (Vicky Park olarak da bilinir), öğleden sonranızı geçirmek için harika bir yerdir. Park kafeler, oyun alanlarına ve birçok spor olanaklarına sahiptir. Londra’nın en favori parkı dahil birçok ödül almıştır.

Listeye geri dön

Londra’nın en favori müzesi:

[slider id="london-4-museum"]

Kaplan’ın önerisi:

Horniman Museum kesinlikle overground ile bir süre seyahat etmenize değecek bir müze. İçeride hayvanlar, antikalar, müzik enstrümanlarına ait koleksiyonları gezerken, dışarıda Horniman’ın harika bahçelerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Listeye geri dön

Londra’nın yeme-içme için en favori mekanı:

[slider id="london-5-place-to-eat-out"]

Kaplan’ın önerisi:

Whitechapel Covent Garden’dan sadece birkaç durak ileride ve kültür, tarih, sanat ve yemek açısından oldukça zengin. Yemek yerleri açısından en popüler yerler; Hindistan mutfağı, Needo Grill ve Tayyabs. Dışarıda yemek yiyen tüm Londralılar, Doğu Londra’nın bu iki mücevherini biliyorlar.

Listeye geri dön

Londra’nın en favori müzikali:

[slider id="london-6-westend-show"]

Kaplan’ın önerisi:

Jersey Boys 1960’ların rock ‘n roll grubu The Four Season’ın hikayesini anlatıyor. Prodüksiyon, Laurence Olivier ödüllerinde En İyi Yeni Müzikal ödülünü aldı. Şimdilerde ise yönetmenliğini Clint Eastwood’un üstlendiği film müzikal olarak vizyona geliyor.

Listeye geri dön

Londra’nın en favori canlı müzik mekanı:

[slider id="london-7-music-venue"]

Kaplan’ın önerisi:

Brixton Academy 5000 kişilik kapasitesi ile daha fazla sevilen bir müzik mekanı. Eski bir sinemadan dönüştürülmüş mekan, eğimli yapısı ve sanatsal iç dekoru ile dünyanın en ünlü müzik gruplarına ev sahipliği yaptı.

Listeye geri dön

Londra’nın en favori eğlence bölgesi:

[slider id="london-8-night-out"]

Kaplan’ın önerisi:

Dalston güneş battıktan sonra yapılacak bir sürü şey sunuyor. Doğu Londra’nın bu en moda bölgesinde eğlence için tercih edebileceğiniz birçok mekan var.

Listeye geri dön

Londra’da hayalinizdeki bir günü siz de tarif edin!

Öğrencilerimizle aynı fikirde misiniz? Sizce atladığımız bir yer var mı? Siz de bize Londra’da hayalinizdeki bir günü anlatın. Aşağıda yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

แชร์