Najszczęśliwszy kraj na Ziemii

Wysokie zarobki, łatwość w uzyskaniu wizy, otwartość mieszkańców i piękne krajobrazy - to tylko niektóre z powodów, dlaczego warto rozważyć wyjazd do Australii. Piszemy, dlaczego warto wybrać wyjazd na kurs językowy na kontynent australijski.

 

Dlaczego warto wybrać Australię?

Australia jest bardzo atrakcyjnym miejscem wyjazdu pod wieloma względami. Osoby wyjeżdżające do Australii na zagraniczny kurs angielskiego doceniają multikulturowość kraju, najwyższej klasy usługi edukacyjne oraz niezliczone możliwości związane z kulturą, sportem, czy życiem nocnym.

To idealne miejsce do rozwoju naukowego i osobistego z uwagi na tutejszy system edukacyjny, sprzyjający kreatywności i niezależnemu myśleniu. Jej mieszkańcy są przyjaźnie nastawieni wobec zagranicznych studentów i chętnie pomagają im w nauce języka angielskiego.
Australia to kraj słynący z dzikiej, pięknej flory i fauny. Piękne plaże i dobra pogoda przyciągają wielbicieli sportów wodnych, takich jak windsurfing, surfing, nurkowanie i wiele innych.
Jest to kraj szczęślliwy. W tym roku, już drugi raz z rzędu, Australia została uznana za najszczęśliwsze państwo świata. Nic dziwnego - zarobki w Australii są jednymi z najwyższych na świecie (średnia tygodniowa wypłata za pracę w pełnym wymiarze to 1300AUD). Władze australijskie są otwarte na emigrantów, a osoby z konkretnym wykształceniem bez problemu otrzymują wizę.
Jeśli więc ktoś myśli nie tylko o podszkoleniu języka, ale także o zdobyciu doświadczenia zawodowego lub pracy sezonowej, a nawet o emigracji, Australia jest idealnym miejscem do rozpoczęcia nowego rozdziału życia, co można zrobić już podczas kursu angielskiego.
Wielką zaletą nauki w Australii jest fakt, że, w przeciwieństwie do innych krajów, do których potrzebujemy wizę, studenci z ważną wizą studencką mogą pracować do 20 godzin tygodniowo po rozpoczęciu kursu i bez ograniczeń w okresie wakacji na ich kursie. Można też ubiegać się o wizę „working holidays”, dzięki której można pracować w większym wymiarze godzin.

Które miasta w Australii są godne polecenia?

To zależy czego się szuka. Australijskie miasta znacznie się od siebie różnią. Mimo faktu, że Australia jest bardzo młodym krajem, australijskie miasta, takie jak Sydney, czy Melbourne są nowoczesnymi centrami biznesowo –finansowymi. Jeśli ktoś chce się uczyć w gwarnym, żywym, biznesowym mieście, powinien wybrać szkołę w Sydney centrum. Jeśli chce się być blisko centrum, ale jednocześnie na uboczu, polecam naszą szkołę w Sydney Manly, która mieści się 2 minuty od pięknej plaży. Jeśli ktoś ma ochotę studiować bliżej natury, dobrym miejscem jest Cairns, skąd jest bardzo dobry dostęp do Wielkiej Rafy Koralowej i lasów tropikalnych. Małym, wygodnym i przytulnym miastem jest Adelaide. Można tam spotkać narodowości ze wszystkich krajów świata, a także różnorodne atrakcje.

Kiedy jest najlepszy czas na wyjazd do Australii?


W Australii pory roku są odwrotne do europejskich. Gdy u nas jest zima, tam jest lato. Wiosenne miesiące to wrzesień, październik, listopad. Lato to grudzień, styczeń i luty. Jesień to marzec, kwiecień i maj, a zima to czerwiec, lipiec i sierpnień. Różnica polega na tym, że nawet zimą jest w miarę ciepło – około 20 stopni Celsjusza. Najbardziej ruchliwymi miesiącami pod względem turystycznym są grudzień, styczeń i luty we wszystkich miastach oprócz Cairns. Wtedy jest tam pora deszczowa. Większość turystów wiosnę, lato i jesień spędza na południu Australii, a gdy nadchodzi zima przenoszą się na północne wybrzeże i korzystają z tropikalnego klimatu. Wtedy temperatury oscylują w okolicach 25 stopni Celsjusza. Jeśli studenci chcą zobaczyć noworoczne fajerwerki w Sydney, albo korzystać z suchej, ciepłej pogody w od czerwca do sierpnia w Cairns, jest to możliwe. Na wyjazd do Australii zawsze jest więc dobry czas.

Jakie kursy Kaplan ma w swojej ofercie w Australii?


Mamy bardzo duży wybór kursów angielskiego w Australii. W naszej ofercie znajdują się kursy intensywne, wakacyjne, ogólne, przygotowawcze do egzaminów Cambridge (FCE, CAE) i IELTS.

Mamy też program work and study w Australii i opcję odbycia bezpłatnych praktyk. Jeśli ktoś chce się naprawdę „zanużyć” w języku, polecam wyjazdy na semetr, lub rok akademicki.

Kto wyjeżdża do Australii – jakie narodowości i w jakim wieku?


Australia jest krajem multikulturowym, w którym znajdziemy przybyszów pochodzenia europejskiego, azjatyckiego i południowo-amerykańskiego. Na nasze kursy angielskiego do Australii wyjeżdża dużo Włochów, Niemców, oraz naszych sąsiadów z południa – Czechów i Słowaków, którzy uwielbiają australijską pogodę i wysokie zarobki. Wiele z naszych studentów zostaje później w Australii, lub do niej wraca po jakimś czasie. Są to najczęściej ludzie w każdym wieku. Od dwudziestoparolatków po studiach, którzy chcą podszkolić język w celach polepszenia swoich szans na dobrą pracę, do osób po pięćdziesiątce, którzy od zawsze marzyli o podróży do Australii połączonej z nauką języka. Nigdy nie jest za późno na realizowanie swoich marzeń.

Co można robić w czasie wolnym?


W Australii jest wiele miejsc wartych odwiedzenia. Największą popularnością wśród studentów cieszy się Wielka Rafa Koralowa, największa na świecie, oraz Outback, czyli rozległych, słabo zaludnionych dzikich terenów, na których można spotkac kangury i misie koala. Można tam poczuć prawdziwego „ducha” Australii. Jeśli ktoś lubi plaże, w Australii znajdują się jedne z najpiękniejszych i najczystszych, nieskażonych przez człowieka plaż. Whitehaven Beach, Hyams Beach, czy Cable Beach, a także plaże miejskie, np. Sydney Manly, obok której mieści się jedna z naszych szkół.
Można skorzystać też z różnorodnych sportów wodnych, takich jak surfing, nurkowanie i snorkeling, i wiele innych. Dużą popularnością, zarówno wśród tubylców, jak i turystów, cieszą się grille na plaży.

Jak zorganizować wyjazd do Australii - loty, wizę?

Decydując się na wyjazd do Australii trzeba liczyć się ze sporym wydatkiem. Niestety loty z Polski są stosunkowo drogie. Przykładowo, za lot z Warszawy do Sydney liniami Emirates zapłacimy ok 4400zł w obie strony. Można natomiast polecieć tanimi liniami do Londynu (już od 200zł w dwie strony, Ryanair lub Wizzair  i z Londynu polecieć Air China. Za lot w dwie strony z Londynu do Sydney zapłacimy ok 3700zł. Warto też śledzić promocje, na stronach takich jak Tanie Loty, lub Fly4Free, gdzie można znaleźć lot w dwie strony nawet za 3000zł.
Jeśli planujesz uczyć się łącznie mniej niż 12 tygodni, będziesz musiał złożyć wniosek o Wizę turystyczną. Jeśli długość studiów przekracza 12 tygodni, będziesz potrzebować Wizę studencką, z którą masz prawo do pracy 20 godzin w tygodniu. Aby zobaczyć aktualne informacje na temat wizy australijskiej polecamy odwiedzić stronę internetową australijskich służb imigracyjnych, lub Ambasadę Australii w twoim regionie. Kaplan może dostarczyć ci dokumenty dokumentujące, że zostałeś studentem naszej szkoły (List akceptacyjny, Gwarancja zakwaterowania i/lub pokwitowanie).

Plaża Whitehaven

Jakie są przykładowe ceny wyjazdów językowych do Australii?

Jedną z  zalet naszych kursów jest fakt, że samemu „komponuje” się swój wyjazd. Ceny różnią się w zależności od rodzaju kursu, zakwaterowania i miejsca pobytu. Im kurs trwa dłużej, tym mniej zapłacimy przeliczając to na tygodnie.
Najtańsze kursy to „Angielski na wakacjach”. Za tydzień takiego kursu w Australii zapłacimy od 235AUD. Można wybrać tańszą, lub droższą opcję zakwaterowania (mieszkanie u rodziny goszczącej jest zawsze tańsze, natomiast hostel lub mieszkanie w akademiku studenckim droższe). Jeśli ktoś ma rodzinę w Australii i chce się u niej zatrzymać, może zapisać się na sam kurs.
Przykładowy pakiet dwutygodniowego kursu w Sydney to 1240AUD, czyli ok. 3511 zł. W cenie dwutygodniowy kurs, zakwaterowanie u rodziny i opłata wpisowa.
Do podanych cen należy doliczyć koszt przelotu i wizy.

Jakie miejsca w Australii są najbardziej popularne wśród Polaków?


Polacy najchętniej wyjeżdżają na kursy do Sydney centrum kończące się certyfikatem z zakresu języka biznesowego, o który mowa powyżej. Naszych rodaków jest też trochę w Perth i w Cairns. Jeśli komuś zależy na tym, żeby być w ściśle międzynarodowej grupie, bez osób polskojęzycznych, najlepiej pojechać do szkoły w Melbourne, lub Sydney Manly, gdzie nie znajdziemy Polaków. Najpopularniejszymi miesiącami wyjazdu, z uwagi na pogodę, jest listopad i grudzień.

Udostępnij to